Windows Server 2016 Essentials Dijital Lisans BİREYSEL KURUMSAL

Marka: Microsoft

223.02 TL

Windows Server 2016 Essentials Dijital Lisans BİREYSEL KURUMSAL
Sepete Ekle
Hemen Al
SEÇENEKLER :

Dijital Lisans

Ürününüz Satın Aldıkdan Sonra  5-10 Dk İçerisinde mail adresinize gönderiyoruz
 

1-      Ürünü alıyorsunuz

2-      Onay mesajı tarafınıza gönderiliyor

3-      Kargolandı mesajı geldiğinde, ürünleriniz mail adresinize gönderiliyor.

4-      Faturanız Mail adresinize ve İlgili adresinize göndriliyor

5-      Fatura Gönderim Ücretleri Alıcı ödemeli olarak gönderiliyor.

6-      Fatura ihtiyacınız yok ise lütfen belirtiniz..

 

A-      Neden ucuz ?

Dijital ürünler Türkiye?de yeni yaygınlaşan bir satış türü. Sadece mail ortamında veya Dijital iletişim ortamlarından paylaşıldığı için Kargo Ücreti, Telif Ücreti, Gümrük vergisi, Özel tüketim vergisi, Bandrol Ücretleri olmadığı için fiyatlar ucuz. Aklınıza en Ufak bir endişe kalmasın.

B-      Bireysel Kullanım İçin uygun mu ?

Evet uygun

C-      Kurumsal Kullanım İçin Uygun mu ?

Evet Uygun 

D-      Toplu Alımlarda İndirim Mevcut mu ?

Evet Mevcut ( Toplu Alımlar için Teklif İsteyiniz )

E-      Fatura Gönderiyormusunuz?

Evet gönderiyoruz. İstendiği taktirde adresinize kargo yapıyoruz. ( Mail ortamında istesenizde istemesenizde gönderimi gerçekleşiyor )

F-       Ürün etkinleştirilmesi gerçekleşmeme  durumunda iade Değişim Yapıyor musunuz ?

Lisanslarımızdan kaynaklı hata olmamaktadır. Dijital Ürünlerde Lisanlarsın ifşası gerçekleştiği için iade mümkün değildir. Ancak çözüm her zaman sağlanacaktır? Çözüme ulaşmayan siparişlerinizin iadesi muhakkak alınır.

G-     BSA ?  Denetimlerinde lisanlar Geçerli mi ?

Evet denetimlerde geçerlidir 


Dijital Lisanlar hiç bu kadar ucuz olmamıştı? En iyi Fiyat ve hizmet kalitesini sunuyoruz.


Windows Server 2016 Essentials 

Küçük işletmeler genellikle Windows Server 2016'nın tam gelişmiş sürümüne ihtiyaç duymazlar. Uygulama senaryoları yönetilebilirse, daha ucuz olan Windows Server 2016 Essentials sürümü ideal çözümdür; ancak, bir dizi kısıtlama ile birlikte gelir.

Gösterge tablosu olarak bilinen Windows Server 2016 Essentials yönetim arayüzü, 2012 sürümünden bu yana değişmedi. Kontrol panelinden, müşteriler ve kullanıcılar BT becerileri olmadan bile ağı merkezi olarak yönetebilirler. Sunucu, en çok 25 kullanıcı bağlantısını ve 50 bilgisayarı destekler. Daha fazlası kullanımdaysa, şirketlerin gösterge panosu olmayan Windows Server 2016 Standard'a geçmesi gerekir. Bununla birlikte, bir gösterge panelli Essentials rolü, Standard ve Datacenter sürümlerinde mevcuttur. Windows Server 2016 Essentials rolünü Windows Server 2016 Standard veya Datacenter çalıştıran bir sunucuya yüklerseniz, 25 kullanıcı ve 50 cihazla sınırlı olmayacaksınız.

Uyumlu Lisanslama

Windows Server 2012 R2, Essentials işlevlerini Datacenter ve Standard sürümlerine bir sunucu hizmeti olarak yükleme seçeneğini tanıttı. Windows Server 2016 Essentials kullanılırken İstemci Erişim Lisansları (CAL) gerekli değildir. Sunucunun maksimum 64GB belleği olabilir. Böyle bir senaryoda, Windows Server 2016 Essentials'a sahip birden çok sunucu, mevcut bir Active Directory'ye entegre edilebilir (örneğin, şubeler veya küçük ofisler için). 2016 Essentials lisansının maliyeti yaklaşık 500 $ (500 EUR).

Windows Server 2012 R2 Foundation kullanıyorsanız, sunucuya en çok 15 kullanıcı bağlanabilir - yine CAL gerekli değildir. Temel, doğrudan donanıma bağlıdır, çünkü bu sürüm yalnızca OEM sürümü olarak mevcuttur. Ancak, bir gösterge tablosu sağlamaz. Windows Server 2016'nın Foundation sürümü yoktur. Essentials sunucu rolünü (Windows Server Essentials ortamı) mevcut bir Active Directory'ye (AD) yüklerseniz, sunucuyu üye sunucu olarak çalıştırabilirsiniz. Sunucuyu kurduğunuz etki alanının kullanıcı hesapları kontrol panelinde mevcuttur. Windows Server 2016 ile, rolünüzü ağınıza üye sunucu olarak entegre ederseniz kısıtlamalar kaldırılır.

Windows Server 2016, depolama ve ağ oluşturma açısından çok sayıda yeniliğe sahiptir. Bunlar, yeni Storage Spaces Direct, Nano Sunucu kurulumu ve konteyner teknolojisini içerir. Ancak, bu yenilikler Windows Server 2016 Essentials'ın bir parçası değildir, ancak Hyper-V Essentials'a dahil edilmiştir. Essentials ile bir sunucu üzerinde sanal makineleri (VM'ler) kolayca çalıştırabilir ve sunucunun kendisini sanallaştırabilirsiniz. Korumalı VM'ler, Storage Spaces Direct ve yeni depolama çoğaltma özelliği gibi gelişmiş Hyper-V işlevlerini kullanmak için, Windows Server 2016'nın Datacenter sürümüne ihtiyacınız vardır. Windows Server 2016'da veriler için bir tekilleştirme işlevi geliştirildi, ancak bu değil Essentials'ta mevcuttur.

Alternatif: Çok Noktalı Rol

Microsoft, MultiPoint Services rolünü Windows server 2016 ile bütünleştirir. Basitçe ifade etmek gerekirse, bu, kullanıcıların bir monitör, klavye ve fareyi doğrudan bilgisayara bağlamaları için bir yol sağlayan, küçük işletmeler veya eğitim merkezleri için eski adıyla Terminal Sunucusu olan Uzak Masaüstü Oturum Ana Bilgisayarı sunucu. MultiPoint Hizmetleri için sanal masaüstleri, Uzak Masaüstü Hizmetlerine benzer. İstek üzerine, her şey bir VDI ortamı olarak da çalıştırılabilir. MultiPoint, AD'ye gerek kalmadan küçük ağlarda kullanılabilir. Bu durumda, sunucudaki yerel kullanıcı hesaplarıyla veya 2016 Essentials ile AD'deki kullanıcı hesaplarıyla çalışırsınız. Kullanıcı, bu kullanıcı hesaplarıyla sunucuda oturum açar.

MultiPoint Hizmetleri, Essentials rolünün yerini almaz; bunun yerine, kullanıcıları küçük ağlarda bağlamanın başka bir yoludur. Ağ üzerinde birden fazla MultiPoint Sunucusu çalıştırıyorsanız, bunlar AD'ye entegre edilir. Bu durumda, Essentials'ın çalışması için de geçerli olan etki alanı hesabınızla oturum açabilirsiniz. Sunucuya bağlanmak için Uzak Masaüstü Protokolünü (RDP) kullanabilir veya bileşenleri doğrudan sunucuya bağlayabilirsiniz (örneğin, USB yoluyla). Ayrıca, MultiPoint için özel olarak optimize edilmiş ince istemciler, çok işlevli USB hub olarak bilinir. Birlikte çalıştığınız uygulamalar ve masaüstü, Uzak Masaüstü Sunucusunda olduğu gibi MultiPoint Sunucusuna yüklenir.

Bulut Yedekleme ve Virüs Koruması

Windows Server 2016 Essentials ile küçük işletmeler artık buluttaki sunucu verilerini otomatik ve güvenli bir şekilde yedekleyebilir. Essentials, tüm sunucunun Azure'a çoğaltılmasına izin verir. Sunucu başarısız olursa, Azure'da bir VM olarak sağlanabilir. Bu durumda, istemciler Microsoft'a sanal bir ağ üzerinden Azure VM'ye bağlanır; bu, şirketlerin Essentials için yüksek kullanılabilirlik ayarlamak istemeleri için mantıklıdır.

Varsayılan olarak Microsoft, Windows Defender aracılığıyla şirket içi virüs korumasını, Essentials'ta varsayılan olarak etkinleştirilen ve panoda değil yerel olarak yapılandırılabilen Windows Server 2016'ya entegre eder. Standard ve Datacenter sürümlerinde olduğu gibi, harici bir virüs tarayıcı yüklerseniz dahili virüs koruması devre dışı bırakılır.

Havale / EFT (%4) :214.10 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alışveriş Sepetim