Windows Server 2012 R2 Standard Oem Lisans Anahtarı 32&64 Bit Key

Marka: Microsoft

299.00 TL

Windows Server 2012 R2 Standard Oem Lisans Anahtarı 32&64 Bit Key
Sepete Ekle
Hemen Al
SEÇENEKLER :

Lisansınız emailinize çalışma saatlerinde 5 dakika içerisinde gönderilir.


Lisanslar 1 bilgisayar içindir.

Aynı bilgisayar üzerinde formattan sonra kullanılabilir.

Dijital ürün olduğu için kutu yoktur.

Kişisel kullanım içindir

Ticari değildir

Orjinal Microsoft Ürünüdür.

SERVER 2012 R2

Windows Server 2012 R2 , Windows NT işletim sistemleri ailesinin bir parçası olarak Microsoft tarafından Windows Server sunucu işletim sisteminin altıncı sürümüdür . 3 Haziran 2013'te TechEd Kuzey Amerika'da tanıtıldı ve 18 Ekim 2013'te yayınlandı.


Resmi olarak Windows Server 2012 R2 Güncellemesi olarak adlandırılan başka bir güncelleme Nisan 2014'te yayınlandı. Bu, güvenlik, kritik ve diğer güncellemelerin kümülatif bir setidir. Windows Server 2012 R2, Windows 8.1 tabanlıdır ve yalnızca x86-64 işlemcilerde (64-bit) çalışır.


ÖZELLİKLER

Aşağıdaki özellikler Windows Server 2012 R2 'de tanıtılmıştır:


Otomatik Katmanlama: Depolama Alanları , en sık erişilen dosyaları en hızlı fiziksel ortamda depolar.

VHD için tekilleştirme : Büyük ölçüde benzer içeriğe sahip VHD dosyaları için depolama alanını, benzer içerikleri yalnızca bir kez depolayarak azaltır 

Artık bir İstenilen Durum Yapılandırması (DSC) özelliği içeren Windows PowerShell v4

Server 2012 R2 ile Entegre Office 365 desteği (Essentials sürümü)

Görünür Başlat düğmesi dahil Windows 8.1'i yansıtan kullanıcı arayüzü değişiklikleri . 

UEFI tabanlı sanal makineler

Eski desteği en aza indirmek için sürücü öykünücülerinden sentetik donanım sürücülerine yükseltmeler

Daha hızlı sanal makine dağıtımı (yaklaşık olarak zamanın yarısı kadar) 

Internet Information Services 8.5: Windows için Olay İzleme günlüğüne kaydetme ve herhangi bir istek / yanıt üstbilgisini günlüğe kaydetme desteği . Ölçeklenebilirliği geliştirmek için, IIS 100 veya daha fazla web sitesiyle yapılandırılmışsa, varsayılan olarak hiçbirini otomatik olarak başlatmayacaktır. Bunun yanı sıra, Windows'a boşta kalma zaman aşımı süresi (varsayılan olarak 20 dakika) boyunca boşta kalmışsa işlemi sayfadan çıkarması talimatını vermek için uygulama havuzlarına yeni bir "Boşta Çalışan İşlemi Sayfa Çıkışı" yapılandırma seçeneği eklendi. 

Sunucu Mesaj Bloğu : Performans ve olay günlüğü kalitesi iyileştirmeleri, SMB üzerinden Hyper-V Live Migration desteği, bant genişliği önceliklendirme yönetimi ve SMB 1.0 desteğini kaldırma yeteneği 

Server 2012 R2 Windows Dağıtım Hizmetleri : PowerShell aracılığıyla WDS'yi yönetmek için destek.

Windows Defender , Sunucu Çekirdeği kurulumunda mevcuttur ve varsayılan olarak yüklenir ve etkinleştirilir. [14] [ şüpheli - tartış ]

IP Adresi Yönetimi (IPAM): Kullanıcıların DHCP rezervasyonları, kapsamları, IP adresi blokları, DNS kaynak kayıtları vb. İçin yapılandırmaları görüntüleyebilecekleri veya değiştirebilecekleri ayrıntılı denetime olanak tanıyan, rol tabanlı erişim denetimini desteklemek için genişletilmiştir . Ayrıca IPAM, Hem fiziksel hem de sanal ortamlarda koordineli IP politikasına sahip olmak için System Center Virtual Machine Manager 2012 R2 ile entegre edin . IPAM veritabanı, Windows Dahili Veritabanı yerine bir SQL Server örneğinde saklanabilir . 

Grup İlkesi , etki alanına katılan makinelerin grup ilkesi ayarlarının bir kopyasını istemci makinede depolamasına ve etki alanı denetleyicisine erişim hızına bağlı olarak, beklemek yerine başlangıçta bunları kullanmasına olanak tanıyan yeni bir "İlke Önbelleği" ayarına sahiptir. politika ayarlarının indirilmesi için. Bu, şirket ağıyla bağlantısı kesilen makinelerde başlatma sürelerini iyileştirebilir. Server 2012 R2 ile Windows 8.1 ve Internet Explorer 11'de SPDY / 3 desteğini etkinleştirme / devre dışı bırakma, başlangıç ??ekranı düzenlerini yapılandırma ve web sayfalarında telefon numaralarını algılama gibi yeni özellikleri kapsayacak şekilde yeni Grup İlkesi ayarları eklendi . 

TLS desteği, oturumun sona ermesi nedeniyle yeniden bağlanması gereken uzun süreli TLS korumalı bağlantıların performansını artıran RFC  5077 , "Sunucu Tarafı Durumu Olmadan Taşıma Katmanı Güvenliği (TLS) Oturum Devam Ettirme" yi destekleyecek şekilde genişletilmiştir .

Hyper-V rolü ve Hyper-V yönetim konsolu Essentials sürümüne eklenmiştir. 

Windows Server Update Services , Windows Server 2012 R2 Essentials sürümü için kullanıma sunulmuştur. 

ReFS , alternatif veri akışları için destek ve eşlik alanlarında otomatik hata düzeltme kazandı.

WİNDOWS SERVER 2012 R2: DAHA FAZLA ESNEKLİK VE ÇEVİKLİK

Microsoft Bulut İşletim Sistemi vizyonunun kalbinde yer alan Windows Server 2012 R2, Microsoft'un sanallaştırma, yönetim, depolama, ağ oluşturma, sanal masaüstü altyapısı, erişim ve bilgi korumadaki yeni özellikler ve iyileştirmelerle küresel ölçekli bulut hizmetleri sunma deneyimini altyapınıza getiriyor. web ve uygulama platformu ve daha fazlası.


Windows Server 2012 R2, optimum esneklik için sağlam bir teknoloji seti içerir. Aşağıda sadece birkaçı:


1. ÇALIŞMA KLASÖRLERİ

Çalışma Klasörleri, Dropbox'ın işlevselliğini kurumsal sunuculara getirir. Bu rolü bir Windows Server 2012 R2 sistemine yüklediğinizde tamamen işlevsel, güvenli bir dosya çoğaltma hizmeti elde edin.


İlk sürüm yalnızca Windows 8.1 istemcilerini destekleyecektir. Gelecek için Windows 7 ve iPad cihazları için destek vaat ediliyor ve Android istemcileri listenin alt kısımlarında yer alıyor. Dropbox gibi, Çalışma Klasörleri de dosyaların kopyalarını hem sunucuda hem de istemcide saklayarak istemci sunucuyla her bağlantı kurduğunda eşitleme işlemleri gerçekleştirir.


2. İSTENİLEN DURUM YAPILANDIRMASI

Çok sayıda sunucuda yapılandırmayı sürdürmek, herhangi biri çok sayıda sunucu çalıştırdığı sürece sistem yöneticileri açısından bir sorun olmuştur. Görevi yerine getirmek için birçok nokta çözümü ve sayısız özel şirket içi araç tasarlanmıştır.


Artık Windows Server 2012 R2'de yerleşik olarak rollerin ve özelliklerin temelini programlı olarak oluşturmayı ve ardından istenen duruma uymayan herhangi bir sistemi izlemeyi ve güncellemeyi mümkün kılan bir özellik var. İstenen Durum Yapılandırması, belirli durumların hem izlenmesini hem de yönetimini gerçekleştirmek için bir dizi yeni cmdlet sağlayan PowerShell 4.0 gerektirir.


3. DEPOLAMA KATMANLAMA

Bu, Windows Server 2012 R2'deki en heyecan verici yeni özellik olabilir. Temelde, Depolama Katmanlama, depolanmış veri yığınlarını hızlı SSD'ler ve daha yavaş sabit sürücüler gibi farklı depolama sınıfları arasında dinamik olarak taşıma yeteneğidir. Birçok üst düzey depolama sistemi, yıllardır otomatik katmanlamaya sahiptir, ancak bunu ilk kez işletim sistemi düzeyinde yapabileceksiniz.


Microsoft, hangi veri yığınlarının en fazla etkinliği gördüğünü belirlemek için bir ısı haritası algoritması kullanır ve "en sıcak" yığınları otomatik olarak en hızlı katmana taşır. Verilerin nasıl ve ne zaman taşınacağına ilişkin ayarları PowerShell kullanarak yapabilirsiniz.

4. GERİ YAZMA ÖNBELLEĞİ

Windows Server 2012 R2'de yeni bir depolama birimi oluşturduğunuzda, Geri Yazma Önbelleği adı verilen bir şeyi etkinleştirme seçeneğiniz de vardır. Bu özellik, yazma yoğun işlemler sırasında I / O iniş ve çıkışlarını düzeltmeye yardımcı olmak için bir yazma önbelleği olarak kullanmak üzere, genellikle hızlı bir SSD sürücüsünde bir miktar fiziksel depolamayı bir kenara bırakır.


Bu, büyük hacimli disk yazma işlemlerinin sürücü denetleyicisinin ve disklerin ayak uydurma yeteneğini aşabildiği tipik bir veritabanı senaryosunda görülebilir. Önbellek, aşırı yüklenmiş bir depolama altsisteminin neden olduğu duraklamaları ortadan kaldırır.


5. ÇALIŞAN VM'LERDE TEKİLLEŞTİRME

Windows Server 2012'deki veri tekilleştirme güzel bir özelliktir, ancak yapamayacağı şeylerden biri, çalışan sanal makineleri tekilleştirmektir. Bu sınırlama, özellikle SMB 3.0'daki VDI (Sanal Masaüstü Altyapısı) dağıtımları için olsa da Windows Server 2012 R2'de kaldırılmıştır.


Bununla birlikte, bu yeni özellik, VDI uygulamaları için tekilleştirmenin genel etkinliğini büyük ölçüde artırabilir. Bir yan avantaj olarak, tekilleştirme, sanal masaüstlerinin önyükleme performansını büyük ölçüde artırır.


SMB 3.0'da (gerekli) VM'leri depolamaya ek olarak, Microsoft, Windows Server 2012 veya Windows Server 2012 R2'de Genişletme Dosya Sunucusunun kullanılmasını şiddetle tavsiye eder. Küme Paylaşılan Birimleri, yüksek kullanılabilirlik için desteklenir.


6. WORKPLACE JOİN

Windows Server 2012 R2, iPad gibi kişisel cihazları kurumsal ortama dahil etme ihtiyacını karşılar. En basit düzeyde, herhangi bir yetkili kullanıcıya SharePoint siteleri de dahil olmak üzere dahili kurumsal web sitelerine güvenli erişim sağlamanıza olanak tanıyan yeni bir Web Uygulama Proxy'sidir.


Bir adım daha ileri, kullanıcıların kişisel cihazları Active Directory'ye kaydettirmesine ve sertifika tabanlı kimlik doğrulama ile kurumsal uygulamalara ve verilere çoklu oturum açmasına olanak tanıyan Workplace Join adlı yeni bir özelliktir. Grup İlkesi gibi standart araçlar, koşullu erişimi bireysel veya grup bazında kontrol etmek için burada geçerlidir.


7. WİNDOWS SERVER ESSENTİALS ROLÜ

Bu kulağa büyük bir şey gibi gelmese de, coğrafi olarak dağıtılmış bir ağa sahip herhangi bir kuruluş için hayatı çok daha kolaylaştırma potansiyeline sahiptir. Windows Server 2012 ile, Windows Server Essentials için tamamen farklı bir kurulum kaynağı kullanmanız gerekir. Büyük kuruluşlar için bu, hem dağıtım stratejisini hem de yapılandırma yönetimini etkileyebilir.


Windows Server 2012 R2'deki Windows Server Essentials rolü, genellikle uzak ofis ayarlarında uygulanan BranchCache, DFS Ad Alanları ve Uzak Sunucu Yönetim Araçları gibi bir dizi başka özelliği de beraberinde getirir.

Havale / EFT (%4) :287.04 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alışveriş Sepetim