Windows server 2008 r2 Standart Oem Lisans Anahtarı 32&64 Bit Key

Marka: Microsoft

350.00 TL

Windows server 2008 r2 Standart Oem Lisans Anahtarı 32&64 Bit Key
Sepete Ekle
Hemen Al
SEÇENEKLER :

Lisansınız emailinize çalışma saatlerinde 5 dakika içerisinde gönderilir.


Lisanslar 1 bilgisayar içindir.

Aynı bilgisayar üzerinde formattan sonra kullanılabilir.

Dijital ürün olduğu için kutu yoktur.

Kişisel kullanım içindir

Ticari değildir

Orjinal Microsoft Ürünüdür.

WİNDOWS SERVER 2008

WİNDOWS SERVER 2008 R2 SÜRÜMLERİ

Windows Server 2008 R2 Datacenter , Windows Server 2008 R2'nin daha hafif bir GUI'siz sürümünü sağlayan bir Sunucu Çekirdeği sürümünün eklenmesiyle Microsoft'un daha yeni sunucu sürümleriyle aynı sürüm sürümlerinde gelir. Windows Server 2008 R2'nin ana sürümleri arasında Windows Server 2008 R2, Standard Edition; Windows Server 2008 R2, Enterprise Edition; Windows Server 2008 R2, Datacenter Sürümü; Windows Web Sunucusu 2008 R2; ve Windows Server 2008 R2 Sunucu Çekirdeği.


WİNDOWS SERVER 2008 R2, DATACENTER SÜRÜMÜ

Windows Server 2008 R2 Datacenter , işletim sisteminin çok büyük ölçekli sunucu işlemlerini destekleyen üst düzey bir veri merkezi sınıfı sürümüdür. Windows Server 2008 R2 Datacenter , sekizden fazla çekirdek işlemciye ihtiyaç duyan kuruluşları destekler. Datacenter Sürümü, bir veya sınırlı sayıda sunucu kümesinde büyük bir merkezi veri ambarını desteklemek için ölçek büyütme sunucu teknolojisine ihtiyaç duyan kuruluşlara odaklanır.


Performans ve kapasite analizi ile ilgili Bölüm 34'te belirtildiği gibi, bir kuruluş sunucu uygulamalarının ölçeğini genişletebilir veya büyütebilir. Ölçeklendirme, birden çok sunucuya dağıtıldığında daha iyi performans gösteren bir uygulama anlamına gelirken, ölçek büyütme, tek bir sisteme daha fazla işlemci eklendiğinde daha iyi performans gösteren bir uygulama anlamına gelir. Tipik ölçeklendirme uygulamaları arasında web sunucusu hizmetleri, elektronik mesajlaşma sistemleri ve dosya ve yazdırma sunucuları bulunur. Bu gibi durumlarda, kuruluşlar uygulama sunucusu işlevlerini birden çok Windows Server 2008 R2, Standard Edition veya Enterprise Edition sistemine ve hatta Windows Web Server 2008 R2 sistemine dağıtmaktan daha iyidir. Bununla birlikte, e-ticaret veya veri ambarı uygulamaları gibi ölçeklenen uygulamalar, tüm verilere ve işlemeye tek bir sunucu kümesinde sahip olmaktan yararlanır.


NOT


Windows Server 2008 R2 Datacenter Edition yalnızca tescilli donanım sistemleriyle satılıyordu; ancak, Windows Server 2008 R2 Datacenter Edition artık kapsamlı çekirdek, işlemci ve bellek genişletme yeteneklerine sahip "hazır" sunucularda çalıştırılabilir. Bu güncelleme artık kuruluşların mülkiyet dışı sunucular satın almalarına ve işletme sınıfı performans, güvenilirlik ve desteklenebilirlik için işletim sisteminin Datacenter Sürümünün ölçeklenebilirliğini almalarına olanak tanır.

WİNDOWS SERVER 2008 R2 SUNUCU ÇEKİRDEĞİ

Windows Server 2008 için yeni ve Windows Server 2008 R2 ile sürekli destek, işletim sisteminin bir Sunucu Çekirdeği sürümüdür. Şekil 1.3'te gösterilen Windows Server 2008 R2 Sunucu Çekirdeği, Windows Server 2008 R2 işletim sisteminin GUI'siz bir sürümüdür. Bir sistem üzerinde Sunucu Çekirdeği kurulu olarak açıldığında, sistem normal Windows grafik kullanıcı arayüzünü yüklemez. Bunun yerine, Sunucu Çekirdeği sistemi bir oturum açma isteminde önyükleme yapar ve oturum açma isteminden sistem bir DOS komut istemine düşer. Başlat düğmesi yok, menü yok - hiçbir GUI yok.


Sunucu Çekirdeği ayrı bir sürüm olarak değil, işletim sisteminin Standard, Enterprise, Windows Server 2008 R2 Datacenter ve Web Sunucusu Sürümleriyle birlikte gelen bir yükleme seçeneği olarak satılır. Dolayısıyla, bir Windows Server 2008 R2 lisansı satın aldığınızda, DVD'de hem normal GUI Edition kodu hem de bir Windows Server 2008 R2 Server Core sürümü bulunur.


İşletim sistemi yetenekleri, kurulmakta olan Sunucu Çekirdeği sürümüyle sınırlıdır, bu nedenle bir Windows Server 2008 R2, Enterprise Edition Sunucu Çekirdeği sunucusu, Windows Server 2008 R2'nin normal Enterprise Sürümü ile aynı bellek ve işlemci sınırlarına sahiptir.


Sunucu Çekirdeği, etki alanı denetleyicileri, DHCP sunucuları, DNS sunucuları, IIS web sunucuları veya Windows sanallaştırma sunucuları gibi yardımcı sunucular için harika bir Windows sürümü olmuştur, çünkü sınırlı ek yük sunucu üzerinde çalışan uygulamalara daha fazla kaynak sağlar ve kaldırarak GUI ve ilişkili uygulamalar, Sunucu Çekirdeği sisteminde daha az güvenlik saldırısı ayak izi vardır. Çoğu yöneticinin Solitaire oynamaması veya bir etki alanı denetleyicisinde Media Player kullanmaması nedeniyle bunlar, Windows'un GUI'siz sürümünde yama yapılması, güncellenmesi veya bakımı yapılması gerekmeyen uygulamalardır. Daha az uygulama yamalı olduğundan, sistemin çalışır durumda kalması için daha az bakım ve yönetim gerekir.

Havale / EFT (%4) :336.00 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alışveriş Sepetim