reklam
19 Oct
0

Windows 11'in arkasındaki kişiler: Giriş ve erişilebilirliği iyileştirmek için topluluklarla birlikte çalışma

Yazar: Lia Okunma: 2

John Porter, pek çok kişinin normal kabul ettiği bir klavye ve fareyi kullanamayan bir girdi ve erişilebilirlik tasarımcısıdır.

Porter, bilgisayarıyla etkileşim kurmak için anahtarlara (küçük bir hareket aralığını kapsayacak şekilde önceden tanımlanmış eylemlere sahip bir dizi düğme) ek olarak neredeyse tamamen ses ve konuşma tanıma teknolojisine güveniyor.

Modern Giriş ve Erişilebilirlik ekibinin bir parçası olarak Windows 11 üzerinde çalışarak, bilgisayarlarını farklı şekillerde kullanan diğer kişilere yardımcı olacak çözümler üretiyor.

Microsoft'a üç yıl önce katılan Porter, "Ekipteki rolüm, yalnızca engelli müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda genel değeri de olan yeni ve doğası gereği daha kapsayıcı girdi yöntemlerini nasıl oluşturabileceğimizi düşünmek" diyor. Washington Üniversitesi'nde İnsan Merkezli Tasarım ve Mühendislik bölümünde doktora programında iken.

Windows 11'de artık Ayarlar'da Erişilebilirlik'i, yeni kontrast temalarını ve geri bildirimleriyle daha da fazlasını yapmak için engelli topluluğuyla etkileşime geçme konusundaki sürekli kararlılığı göreceksiniz.

Yorumlar
Yorum yaz