reklam

Windows 11 Insider Preview Build 22463 Duyurusu

Yazar: Lia Okunma: 0 Yayın Tarihi: 19 Oct 2021 Yorum 0

 • türlerini özetleyen yeni bölüme bakın.
 • Büyük yeni özelliklerin ortaya çıkması biraz zaman alacak. Ancak bu yapı, iyi bir dizi iyileştirme ve hata düzeltmesi içerir. Düzeltmelerden bahsetmişken…
 • Simgelerin yanlış hizalandığı ve/veya kesildiği Görev Çubuğunu etkileyen sorun bu yapıda DÜZELTİLDİ!
 • Mobile Device Managed (MDM) olan Insider PC'ler bu yapıyı almayacak. Bu derlemede, bilgisayarların bu derlemeye başarıyla güncellenmesini engelleyen bir sorun var. Bir sonraki uçuşta bunu düzeltmeyi umuyoruz.
 • Microsoft PowerToys artık Windows 11'de Microsoft Store'da!

Devamını Oku

En önemli yeni özelliklerimiz, ailenizi ilk sıraya koymak için tasarlandı

Yazar: Lia Okunma: 0 Yayın Tarihi: 19 Oct 2021 Yorum 0

Sonbahar resmen geldi. İnanması zor ama hayatımızın pandemiden etkilenmeye devam ettiği ikinci yılımızdayız. Yine de, benimki gibi birçok aile, nasıl görünürse görünsün, okul yılı rutininde. Güz, okul, müfredat dışı etkinlikler, iş, yemek planlaması, tatil planlaması ve daha fazlasıyla çok yoğun bir zamandır. Zamanı ve parayı en üst düzeye çıkarmak, özellikle tatil alışverişi ve aile seyahatleri söz konusu olduğunda, yılın bu yoğun döneminden geçmenin anahtarıdır. Microsoft Edge, ailenizi ilk sıraya koymaya kendini adamıştır. Bu ay, sizin ve aileniz için en önemli olan şeylere odaklanabilmeniz için zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olacak yeni özellikler sunmaktan heyecan duyuyoruz.

Bir Windows PC kullanıyorsanız, zaten Microsoft Edge'i yüklemişsinizdir, bu yüzden başlatın ve kontrol edin . Henüz Microsoft Edge'i denememiş olanlarınız için indirin  ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!

İşte bu ay web deneyimlerindeki yenilikler:

Devamını Oku

Windows 11'in arkasındaki kişiler: Giriş ve erişilebilirliği iyileştirmek için topluluklarla birlikte çalışma

Yazar: Lia Okunma: 0 Yayın Tarihi: 19 Oct 2021 Yorum 0

John Porter, pek çok kişinin normal kabul ettiği bir klavye ve fareyi kullanamayan bir girdi ve erişilebilirlik tasarımcısıdır.

Porter, bilgisayarıyla etkileşim kurmak için anahtarlara (küçük bir hareket aralığını kapsayacak şekilde önceden tanımlanmış eylemlere sahip bir dizi düğme) ek olarak neredeyse tamamen ses ve konuşma tanıma teknolojisine güveniyor.

Modern Giriş ve Erişilebilirlik ekibinin bir parçası olarak Windows 11 üzerinde çalışarak, bilgisayarlarını farklı şekillerde kullanan diğer kişilere yardımcı olacak çözümler üretiyor.

Microsoft'a üç yıl önce katılan Porter, "Ekipteki rolüm, yalnızca engelli müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda genel değeri de olan yeni ve doğası gereği daha kapsayıcı girdi yöntemlerini nasıl oluşturabileceğimizi düşünmek" diyor. Washington Üniversitesi'nde İnsan Merkezli Tasarım ve Mühendislik bölümünde doktora programında iken.

Windows 11'de artık Ayarlar'da Erişilebilirlik'i, yeni kontrast temalarını ve geri bildirimleriyle daha da fazlasını yapmak için engelli topluluğuyla etkileşime geçme konusundaki sürekli kararlılığı göreceksiniz.

Devamını Oku

Windows Topluluk Araç Seti v7.1 Duyurusu

Yazar: Lia Okunma: 0 Yayın Tarihi: 19 Oct 2021 Yorum 0

  Windows Windows Topluluk Araç Seti v7.1 Duyurusu

   Topluluk Araç Seti v7.1 Duyurusu

   Devamını Oku

   Önizleme Kanalını Yayınlamak için Windows 10 Build 19043.1263 (21H1) Yayınlanıyor

   Yazar: Lia Okunma: 0 Yayın Tarihi: 19 Oct 2021 Yorum 0

   Merhaba Windows Insider'lar , bugün Windows 10, sürüm 21H1 sürümüne sahip Insider'lar için Windows 10, sürüm 21H1 Build 19043.1263'ü (KB5005611) Sürüm Önizleme Kanalında yayınlıyoruz.

   Bu güncelleme aşağıdaki geliştirmeleri içerir:

   • Cihazın mevcut kullanıcı arayüzü dilini değiştiren bir sorunu düzelttik. Bu, masaüstünde katılımsız kullanıma hazır deneyim (OOBE) dil paketi yükleme senaryosu sırasında gerçekleşir.
   • Yaz saati uygulaması (DST) değişikliğinden sonra sistem saatinin bir saat yanlış olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
   • Windows Server 2022'de Hyper-V özelliklerini kaldırmak için kullandıktan sonra Sunucu Yöneticisi uygulamasının kaybolmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
   • Olay günlüklerinde zaman biçimlerinin ayrıştırılmasıyla ilgili bir sorunu düzelttik. Bu sorun, milisaniyeleri hariç tuttuğunuzda oluşur.
   • DnsCache hizmetinin CPU kullanımını %100 kullanıma çıkarmasına neden olan bir sorunu düzelttik. Sonuç olarak, aygıt yanıt vermeyi durdurur.
   • Yöneticilere, Microsoft Edge Internet Explorer modunda HTML iletişim kutuları için yakınlaştırmayı varsayılana sıfırlama seçeneği sağladık.
   • WIAMgr kullanarak eriştiğiniz Windows Taşınabilir Aygıtlar (WPD) aygıtları için Windows Görüntü Alma (WIA) mini sürücüsüne yapılan çağrıları durduran bir sorunu düzelttik.
   • Microsoft Outlook gibi uygulamaların normal kullanım sırasında aniden yanıt vermemesine neden olan bir sorunu düzelttik. Bu, uygulama artık ileti almayan bir arka plan iş parçacığında kullanıcı arabirimi öğeleri oluşturup kaldırırsa oluşur.

   Devamını Oku

   Windows 11 için yeniden tasarlanan Paint uygulaması, Windows Insiders'a yayılmaya başladı

   Yazar: Lia Okunma: 0 Yayın Tarihi: 19 Oct 2021 Yorum 0

   Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 11 için yeniden tasarlanan Paint uygulamasını Geliştirme Kanalındaki tüm Windows Insider'lara sunmaya başlıyoruz.

   Windows 11 için yeniden tasarlanan Paint uygulaması, klasik uygulamada modern bir dönüş. Windows 11'in yeni görsel tasarımına uyan tamamen güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü göreceksiniz. Paint'in yeni tasarımı yuvarlak köşeler, Mika ve daha fazlasını içeriyor!

   Basitleştirilmiş araç çubuğu ve daha fazlasıyla Windows 11 için yeniden tasarlanmış Paint uygulaması!

   Devamını Oku

   Windows 11 Insider Preview Build 22468 Duyurusu

   Yazar: Lia Okunma: 0 Yayın Tarihi: 19 Oct 2021 Yorum 0

   • Yapı Sona Erme Hatırlatıcısı: Yapı 22468 ile başlayan Geliştirme Kanalı derlemeleri için derleme sona erme tarihini 15.09.2022 olarak güncelledik. RS_PRERELEASE şubesinden önceki Geliştirme Kanalı derlemelerinin süresi 10/31/22021'de sona erecek. Bu sürenin dolmasını önlemek için lütfen bugün Yapı 22468'e güncelleyin.
   • Bu yapı, iyi bir dizi iyileştirme ve hata düzeltmesi içerir.
   • MDM'ye kayıtlı bilgisayarlar, Build 22468'i alacaktır.
   • Dün, yeniden tasarlanan Paint uygulamasının Dev Channel'daki Insider'lara sunulmaya başladığını duyurduk .
   • Lütfen bu blog gönderisinin sonundaki Geliştirme Kanalında göreceğiniz yapı ve deneyim türlerini özetleyen yeni bölüme bakın.

   Değişiklikler ve İyileştirmeler

   • VPN Ayarlarında bir VPN bağlantısını tıkladığınızda

   Devamını Oku

   Windows 11 Insider Preview Build 22471 Duyurusu

   Yazar: Lia Okunma: 0 Yayın Tarihi: 19 Oct 2021 Yorum 0

   Devamını Oku

   Windows 11: PC için yeni bir dönem bugün başlıyor

   Yazar: Lia Okunma: 0 Yayın Tarihi: 19 Oct 2021 Yorum 0

   Bugün, Windows tarihinde heyecan verici bir dönüm noktasıdır. Dünyanın her saat diliminde gün 5 Ekim olurken, Windows 11'in kullanılabilirliği, uygun Windows 10 bilgisayarlarda ve bugünden itibaren satın alınabilecek Windows 11 önceden yüklenmiş yeni bilgisayarlarda ücretsiz yükseltme ile başlar .

   Windows, inovasyon için itici bir güçtür. Her birimizin yaratması için kalıcı bir platform. Ve bir milyardan fazla insanın işlerini yapmasına, hayallerini yaşamasına ve sevdikleri insanlarla bağlantı kurmasına ev sahipliği yapıyor.

   Windows 11'i piyasaya sürmeye hazırız; tüm kullanıcı deneyimi sizi sevdiğiniz şeye yaklaştırır, üretmeniz için size güç verir ve yaratmanız için size ilham verir. Windows 11, sakinlik ve açıklık hissi sağlar. Size ev gibi hissettiren bir yer verir. Güvenlidir ve her şey sizin etrafınızda olacak şekilde tasarlanmıştır.

   Windows 11'in büyüsünü tam olarak anlamak için onu elinize almalısınız. Windows 11'in muhteşem grafikleri, sesleri ve animasyonları ile ortaklarımız ve Surface'ın yenilikçi ve güzel donanımı, benzersiz bir deneyim sunar.

   PC satın almak için daha iyi bir zaman olmamıştı 

   Devamını Oku

   Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 2094 (233 Sayfa)